Jdi na navigaci Hlavné menu Jdi na navigaci horizontální

Polykarbonátové zasklení fasád

Zasklívání fasád, resp. Vertikální zasklívání se využívá hlavně na průmyslové objekty a ve stavebnictví. Pro tyto typy zasklení používáme systémové zasklení a nesystémové zasklení. Rozdíl v těchto dvou typech spočívá v tom, že systémové zasklení využíváme u novostaveb,a nesystémové zasklení se z 90 % používá u stávajících objektů při výměně dosavadního zasklení. Pro oba systémy fasádních zasklení nabízíme, dodáváme a instalujeme větrací části s elektrickým, příp. mechanickým větráním.


Výhody polykarbonátového zasklení:

Oba typy zasklení mají výhody oproti typickým zasklením sklem, resp. vakuovým sklem, a to z hlediska ceny a nerozbitnosti polykarbonátu, přičemž za minimální příplatek jsme schopni dodávat různé odstíny zasklení.


Nevýhody: neznáme

 


Systémové zasklení:

Naše společnost dodává a instaluje na trhu dva typy, a to: AKYVER Panel® a RODECA Panel®. Oba systémy fungují na podobném principu, a to systém clips (kdy spojujeme dva sousední polykarbonátové panely pomocí pera a drážky), který je velmi jednoduchý a jeho montáž je velmi rychlá. K instalaci potřebujeme pouze otvor, který zevnitř olemujeme směrem ven nosnými U profily, do nichž se vkládá polykarbonátový panel. Panely mají šířky 600, resp. 500 mm a délku max. 12 m. Případné vyztužení proti zatížení větrem WL je řešeno kotevními prvky, které se vkládají do perodrážky a z interiérové strany se spojují pomocí horizontálních spojovacích paždíků, které se kotví na nosné sloupky objektu. Oba systémy mají statické tabulky, podle kterých určujeme potřebnost kotev a dodatečného vyztužení zevnitř pomocí horizontálních prvků. Příklad: panel výšky 2 m nepotřebuje pomocné kotvení do výšky instalace 20 m. Panely dodáváme v tloušťkách 40–50 mm s koeficientem tepelného prostupu tepla U od 1,7 do 0,8 W/m2K.

V případě požadavku na větrání ve fasádě také dodáváme a instalujeme větrací systémové části s ovládáním el. pohonem.


Nesystémové zasklení

Naše společnost má bohaté zkušenosti se zasklením stávajících fasád, které byly zasklené sklem nebo drátosklem. U tohoto typu zasklení je jasný rozdíl v koeficientu tepelného prostupu tepla, a to u drátoskla a skla U = 7,0 W/m2K a u polykarbonátu, např. AKYVER tl. 20/7 U = 1,55 W/m2K. U tohoto typu zasklení využíváme jako kotevní podklad stávající ocelovou konstrukci se současným rastrem, na který za pomoci přítlačných lišt přichytáváme polykarbonátové desky. U tohoto systému můžeme použít škálu polykarbonátových desek od tloušťky 10 mm až do 25 mm. Pro tyto tloušťky dodáváme hliníkové příslušenství s gumovými těsněními, a to U profily, U parapetní profily, přítlačné lišty atd. Toto zasklení dodáváme a montujeme i pro průmyslové novostavby, a to hlavně k zasklení shedových světlíků.


 

dnes je: 17.7.2019

meniny má: Bohuslav

podrobný kalendář

Pro zajištění zvyšování konkurenceschopnosti a hospodářského růstu realizujeme projekt s podporou Evropského fondu regionálního rozvoje – Modernizace výrobního procesu prostřednictvím inovativních technologií

TITAN-Tatraplast s.r.o.
Největší dodavatel plastů na Slovensku

Slovenská verzia
Deutch version
English version

774778

ÚvodÚvodní stránka