Jdi na navigaci Hlavné menu Jdi na navigaci horizontální

Obloukové střešní světlíky

Obloukové světlíky jsou určené k instalaci na ploché střeše nebo střeše s mírným sklonem a instalují se na střešní otvor nebo na otvor opatřený přírubou, resp. obrubou. Konstrukci tvoří oblouková hliníková žebra s postranními základovými profily. Na vytvořený rastr z žeber pokládáme polykarbonát a v místě žebra na polykarbonát přikládáme přítlačnou předpjatou lištu, která se vkládá do základových profilů a za pomoci metrických nerezových šroubů se na obou koncích přes závit předepne. Tím zabráníme samovolnému uvolnění polykarbonátu.

Přínos při použití spočívá v úspoře nákladů na energie a údržbu a v péči o pracovní prostředí.

Tento typ je velmi vhodný i při rekonstrukcích starších sedlových světlíků typu ocelové konstrukce se zasklením drátosklem, resp. sklem. U tohoto typu světlíku nedochází při montáži k provrtání polykarbonátových desek, což je základním předpokladem zachování struktury polykarbonátu.


 

dnes je: 17.7.2019

meniny má: Bohuslav

podrobný kalendář

Pro zajištění zvyšování konkurenceschopnosti a hospodářského růstu realizujeme projekt s podporou Evropského fondu regionálního rozvoje – Modernizace výrobního procesu prostřednictvím inovativních technologií

TITAN-Tatraplast s.r.o.
Největší dodavatel plastů na Slovensku

Slovenská verzia
Deutch version
English version

774713

ÚvodÚvodní stránka